12. märts 2009

Teine nädal - järg 1

Täna Margiti blogis ringi uidates leidsin kaks vajalikku linki - LeMill ajaveebi ja Martin Sillaotsa koostatud LeMill kasutusjuhendi.
Paar päeva tagasi tundsin huvi, kas LeMill keskkonnas on ka uuendusi.
Uuendusi on päris mitmeid (info on pärit LeMill ajaveebist):
  • LeMill keskkonda saab üles laadida Hot Potatoes formaadis teste

"See tähendab seda, et kasutaja saab harjutuse mallile üles laadida Hot Potatoes abil tehtud valikvastustega küsimusi ja lünktekste. Selleks tuleb test salvestada JQuiz või JClose formaadis (.jqz, .jcl). Küsimuste konverteerimisel lähevad kaduma need Hot Potatoes lisavõimalused, mida LeMill keskkonna harjutuste mall ei võimalda. Kui Hot Potatoes testid sisaldavad fotosid, siis tuleb need eraldi lisada meediafailidena."

  • LeMill keskkonda on võimalus laadida üles väljatrükiks mõeldud materjale PDF formaadis

"See võimaldab õpetajatel jagada LeMill kaudu valmis töölehti, voldikuid jms materjale. Dokumentide salvestamiseks PDF formaati võib kasutada näiteks OpenOffice.org kontoritarkvara. Trükifailid on uue materjali lisamise lehel õppematerjali, meediafaili ja viite järel neljandaks valikuks."

  • LeMill keskkonda saab nüüd koodi abil lisada ehk vistutada väliseid ressursse

"Seni tuli vistutamise korral kopeerida embed-kood tekstiploki HTML vaatesse. Nüüd on meil väliste ressursside lisamiseks eraldi nupp, mille peale luuakse spetsiaalne plokk koos lisatud ressursiga. Samuti lubame me nüüdsest vistustamist absoluutselt kõigist embed-koodi pakkuvatest veebisaitidest."

  • Uus võimalus on kogumike lisamine kogumike sisse

"See võimaldab LeMill keskkonnas luua mitme autori koostöös mahukamaid materjale, näiteks õpikud. Sel juhul oleks iga peatükk eraldi kogumik õpiku kogumiku sees ning peatükkidel võiksid olla erinevad autorid, kes juba ise sinna sisse sobivad materjalid-meetodid-vahendid valiksid. Samuti võimaldab kogumike lisamine kogumike sisse koostada koguda kasutajatel kokku nende jaoks huvitavad õpilood."

Seoses uuendustega on muutunud ka aadressid. Vahepeal olingi kimbatuses, et miks minu LeMilli lingitud aadressid ei tööta. Pean need nüüd üle vaatama ja ära parandama.

Vaatamata sellele, et keskkond on mulle tuttav, jätkub avastamist ja katsetamist. Olen jälle targem ja kogenum!

Ega muud, kui uusi võimalusi katsetama!

1 kommentaar:

  1. Võrdlen LeMilli labürindiga, kus on keeruline edasi liikuda. Tuleb vaheaeg ja siis hakkan tõsiselt sellega tegelema. Praegu saan aru, et siia üles kogutud esitlused, mõistekaardid jms on mujal valmis tehtud ja LeMilli lihtsalt üles pandud.

    VastaKustuta