13. märts 2009

Teine nädal - järg 2

Asun LeMill keskkonna uusi võimalusi katsetama. Tegin selle tarvis katsetuste kogumiku.

 • väljatrükiks mõeldud PDF formaadis materjalide laadimine LeMill keskkonda - laadisin terviseõpetuse töölehe 5. klassile teemal "Hambad", uuendus täitsa toimib
 • Hot Potatoes formaadis testide laadimine LeMill keskkonda - laadisin lünkharjutuse Eesti hümni sõnade kontrollimiseks, uuendus toimib. Harjutus ise on juba aastaid tagasi koostatud.
  Hot Potatoes testi enesekontrolli versioon html failina - Eesti hümni sõnad
  Kuna Hot Potatoes enesekontrolli testide tulemusi ei saa salvestada, siis on LeMill pakkunud hea lahenduse, testi tulemused saab õpilane peale vastamist õpetajale e-maili saatmise vormi kaudu edastada. Sellest võimalusest olen Hot Potatoes testide ja harjutuste puhul puudust tundnud. Programm annab küll lõpuks protsendi, kuid tulemusi ei saa salvestada. See on küll üks väärt uuendus.
  Pildimaterjal tuleb eraldi LeMilli sisestada, see testi küsimustega automaatselt kaasa ei tule.
 • väliste ressursside vistutamine (koodi abil lisamine) LeMill keskkonda - lisasin koodi abil õpetusliku sisuga video vereringe toimimisest, uuendus töötab.
  Siinjuures tekib kohe küsimus sellise video kasutamise loa kohta oma materjalis. Lehelt lugesin, et need on tasuta vaatamiseks. Mingit litsentsimärki ma ei leidnud. Kas ma siis võin seda kasutada või ei ole see autoriõiguste seisukohalt korrektne?

3 kommentaari:

 1. Ets kae, oled vahepeal mul külas käinud. Olen võtnud täna aega LeMilli õppimiseks. Hakkab vaikselt looma. Olemasolevaid juhendeid kasutades ma ei märganud nuppe, mis viivadki mind sinna, kuhu vaja.(juhendeis poldud viidatud ka sellele. See on see funktsionaalne lugemine, tähelepanu. Kui tööpäevadel polnud jaksu, siis vaheajal loodan ma töö valmis saada (?)

  Sulle soovin kena vaheaega ja naudi kevadet!

  VastaKustuta
 2. Vistutamine on alati lubatud, sest sellega ei kaasne materjali kopeerimist. Video on ikka YouTube serveris, Sina oled kopeerinud lihtsalt ühe rea koodi, mis sellele videole viitab. Video autor, pealkiri ja aadress on vides näha, nii et Sa ei pea ka kuidagi täiendavalt viitama.

  Kõik keskkonnad, kes vistutamist pakuvad, on huvitatud seeläbi enda külastatavuse kasvust. Videol klõpsates võib ju vaataja LeMill keskkonnast ära YouTube keskkonda sattuda.

  Teine autoriõigusega alati lubatud tegevus on linkide lisamine väljapool olevatele õppematerjalidele.

  VastaKustuta